KremyNaCellulit.pl

Kosmetyki na cellulit

Ze statystyk wynika, że cellulit pojawia się aż u 90% kobiet. Śmiało można więc uznać, że jest to powszechny problem, a ponieważ cellulit jest problemem estetycznym, większość pań chce się z nim jak najszybciej uporać. Ze względu na wygodę oraz łatwość stosowania, najpopularniejszą bronią do walki z cellulitem są kosmetyki na cellulit. Preparaty tego typu można znaleźć w każdej drogerii, ale czy wszystkie są skuteczne?

Skład decyduje

Najlepsze kosmetyki na cellulit zawierają składniki, które oddziałują na przyczyny cellulitu. W związku z tym, że cellulit powstaje jako efekt zaburzenia krążenia, zwiększania objętości komórek tłuszczowych oraz zwiększenia przepuszczalności naczyń włosowatych i limfatycznych, kosmetyki powinny oddziaływać na te właśnie mechanizmy. Ich działanie nie może ograniczać się wyłącznie do zwalczania objawów, choć i to jest ważne. Chcąc, by kosmetyki na cellulit faktycznie działały, należy wybierać takie, w których składzie znajdują się substancje, działające na kilku płaszczyznach. Ważne jest, by przyczyniały się do przyspieszenia procesów spalania tłuszczu, uszczelnienia naczyń krwionośnych oraz wzmocnienia ich kruchych ścian, a także do usprawnienia krążenia. Takie zadania spełniają między innymi: L-karnityna, kofeina (jej źródłem jest wyciąg z kakaowca i guarany), teofilina, wyciąg z hydrocotylu, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z nostrzyka, ekstrakt z arniki, wyciąg z bluszczu, rutyna, wyciąg z kasztanowca, ekstrakt z alg.

Skuteczność a technologia

Niektóre kosmetyki na cellulit tworzone są na bazie nowoczesnych technologii. Na szczególną uwagę zasługuje technologia nanosomowa. Dzięki niej dobroczynne substancje zawarte w mikroskopijnej wielkości cząsteczkach, docierają to głębokich warstw, skutecznie celując w źródło problemów. Nanosomy są mniejsze od wszystkich innych cząsteczek i są w stanie pokonać większość barier tkankowych. Dlatego zamknięcie w nich substancji aktywnych wielokrotnie zwiększa skuteczność kosmetyków. Takim kosmetykiem na cellulit jest Oligo.DX - żel antycellulitowy. Pierwsze efekty jego stosowania widać już po kilku dniach. Nawet jednorazowe użycie działa jak intensywny lifting. Po miesiącu stosowania cellulit ulega wyraźnej redukcji, a u wielu kobiet znika całkowicie. Co ciekawe - kuracji Oligo.DX nie trzeba bardzo często powtarzać, wystarczy użyć go dwu lub trzykrotnie w ciągu roku i cellulit przestanie być groźny.

Co poza kosmetykami?

Wybierając kosmetyki zawierające intensywnie działające substancje oraz stosując je regularnie można mieć pewność, że kuracja zakończy się sukcesem, ale warto też dodatkowo zabezpieczyć się na przyszłość. Oprócz regularnego stosowania wymienionego wyżej preparatu Oligo.DX (bądź innego kremu lub żelu) należy pamiętać o tym, że we wzmacnianiu naczyń i tkanek bardzo pomagają masaże, odpowiednia dieta oraz choćby minimum aktywności fizycznej, której jednak nie można traktować jako elementu decydującego. Nawet aktywne kobiety mają cellulit toteż przede wszystkim trzeba zadbać o dietę i wzmacnianie skóry (i głębiej położonych tkanek) innymi metodami. W ten sposób nie tylko doprowadzimy do redukcji cellulitu, ale i wyraźnie zmniejszymy wydatki ponoszone na kosmetyki. To ważne, bo najlepsze z nich są stosunkowo drogie, ale za to skuteczne!

Najlepsze kosmetyki redukujące cellulit najszybciej i najskuteczniej znajdziesz na stronie głównej serwisu. Gorąco polecamy Oligo.DX, ale jeśli z jakichś powodów żel ten Ci nie odpowiada, wybierz inny sprawdzony produkt - jest w czym wybierać.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Oligo.DX 154 zł żel OligoDX.pl 5/5
2. Revitol Butt Enhancement Cream 187,90 zł krem VitaLab.pl 4/5
3. Revitol Cellulite Solution 132,90 zł krem RevitolCellulite.pl 4/5
4. Dermology Cellulite Solution 191,44 zł krem DermaLab.pl 3/5
5. Cellulite & Stretch Mark Serum 39,99 GBP serum WhiteLotusAntiAging.co.uk 3/5