KremyNaCellulit.pl

Domowe sposoby na cellulit

Cellulit jest przypadłością związaną z osłabieniem tkanki łącznej. Borykają się z nim głównie kobiety, u mężczyzn zdarza się bardzo rzadko. Redukcja cellulitu jest sporym wyzwaniem, ale jest możliwa. Co więcej - cel ten można osiągnąć samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy odrobina zaangażowania, systematyczność i dobry krem lub żel antycellulitowy.

Jak usuwać cellulit w domu?

Najważniejsze jest to, żeby pod żadnym pozorem nie stawiać na „bylejakość”. Brak systematyczności, używanie kiepskich preparatów, pominięcie jakichś istotnych elementów mogą sprawić, że walka z cellulitem nie przyniesie pożądanych efektów. W tej sytuacji łatwo o jej zaprzestanie, a stąd już tylko krok do narastania problemu. Domowe sposoby działają podobnie jak zabiegi kosmetyczne - tylko wtedy, gdy są stosowane. Gdy już zdamy sobie z tego sprawę, możemy przystąpić do dzieła. Co robić by cellulit zniknął?

Regularne masaże

Czyniąc z masaży filar walki z cellulitem, łatwo doprowadzimy do tego, że pomarańczowa skórka zniknie, a przynajmniej ulegnie wyraźnej redukcji. Co więcej - doprowadzimy do tego samodzielnie, bo do wykonania masażu nie potrzeba żadnych specjalistycznych maszyn czy urządzeń. Wystarczy szorstka gąbka, myjka bądź sizalowa rękawica. Masowanie skóry przyczynia się do pobudzenia krążenia, dzięki czemu szybko znikają obrzęki, a substancje odżywcze oraz tlen dostają się do każdej komórki. Aby masaż na cellulit przyniósł oczekiwane rezultaty, powinien być wykonywany regularnie, codziennie przez co najmniej kwadrans. Ruchy powinny być wolne i silne na tyle by pobudzić tkanki oraz układ krążenia, a jednocześnie na tyle delikatne by nie doprowadziły do uszkodzeń w obrębie naczynek krwionośnych. Zamiast masażerów, masaż na cellulit można wykonać, wykorzystując do tego celu kostki lodu. Najlepsze będą takie większe, które dużo wygodniej złapać w dłoni. Kostkę lodu należy owinąć kawałkiem bawełnianej tkanin, ująć w dłoń i masować, delikatnie i płynnie cały obszar ciała objęty cellulitem. W czasie masażu można wykonywać ruchy zygzakowate lub koliste.

Inne elementy

Masaże, jak wspomnieliśmy, powinny być podstawą. Dobrze wykonany masaż poprawia nie tylko wygląd ale i zdrowie. Przy pomocy masaży można wyrównać zarówno strukturę jak i koloryt skóry. Masaże to też prawdziwe eliksiry młodości (poprawiają regenerację), ale to nie jedyna broń przeciwko cellulitowi. Przeciwnie - jeśli zdecydujemy się na same masaże usuwanie cellulitu może potrwać długie tygodnie, a nawet miesiące. Osoby, które zdecydowały się usuwać cellulit w domu powinny, w ramach walki z nim, wykorzystać również kosmetyki. Wbrew temu co twierdzą sceptycy profesjonalne kosmetyki na cellulit oddziałują na tkanki bardzo intensywnie, a ich skuteczność nie ustępuje skuteczności zabiegów. Stosując je trzeba jedynie samemu odrobinę popracować i wykazać się systematycznością, z którą wiele osób jest „na bakier”.

Dla ułatwienia sobie walki z cellulitem warto sięgnąć po dobre profesjonalne kremy lub żele. Najlepszym z nich (biorąc pod uwagę również relację ceny do jakości) jest żel Oligo.DX. To najskuteczniejsza z dostępnych broni przeciwko cellulitowi. Oligo.DX wzmacnia tkanki, poprawia przepływ limfy, krążenie krwi, oczyszczanie tkanek, a co najważniejsze to, że działa widać już po jednym użyciu. Żel działa tak doskonale zarówno dzięki składowi, jak i nanosomom - mikroskopijnym cząsteczkom, w którym zamknięto aktywne składniki.

Chcesz się przekonać, że cellulit da się pokonać w domowym zaciszu? Sprawdź możliwości Oligo.DX lub innych kosmetyków przedstawionych bardziej szczegółowo na stronie głównej serwisu.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Oligo.DX 154 zł żel OligoDX.pl 5/5
2. Revitol Butt Enhancement Cream 187,90 zł krem VitaLab.pl 4/5
3. Revitol Cellulite Solution 132,90 zł krem RevitolCellulite.pl 4/5
4. Dermology Cellulite Solution 191,44 zł krem DermaLab.pl 3/5
5. Cellulite & Stretch Mark Serum 39,99 GBP serum WhiteLotusAntiAging.co.uk 3/5