KremyNaCellulit.pl

Cellulit można pokonać

Cellulit to prawdziwy koszmar kobiet, jeden z najbardziej nieprzyjemnych ubocznych skutków kobiecości. Jak się go pozbyć? Kobiety, które walczą z pomarańczową skórką wiedzą, że nie jest to łatwe, bo wymaga sporego zaangażowania i silnej woli oraz dużo samozaparcia. Warto jednak podjąć wyzwanie, bo stawką jest gładkie i zadbane ciało bez cellulitu. Walka z cellulitem nie należy do łatwych, a pomarańczowa skórka to naprawdę trudny przeciwnik. Na początek musisz go naprawdę dobrze poznać, by opanować taktykę by wiedzieć, jak trafić w jego najczulsze punkty.

Wszystko, co musisz wiedzieć o cellulicie

Cellulit to nie choroba, to jedynie problem natury kosmetycznej i estetycznej, co dla kobiet wstydzących się wyjść na plażę pewnie wcale nie brzmi pocieszająco. Mimo to warto wiedzieć, że to nic groźnego. Czym jest sam cellulit? To nieprawidłowo ukształtowana tkanka tłuszczowa najczęściej w rejonie ud, pośladków i bioder. Tak, to właśnie tam kobiety mają zwykle nieco więcej tłuszczyku, co tworzy atrakcyjne kobiece krągłości, ale też sprawia, że cellulit ma gdzie powstawać.

Skąd się jednak bierze i dlaczego występuje właśnie u kobiet? Cellulit to problem pań, bo jedną z jego głównych przyczyn są hormony, a konkretnie żeńskie hormony płciowe, czyli estrogeny. To one sprawiają, że kobiety mają sporo tkanki tłuszczowej nagromadzonej na niewielkiej powierzchni ciała. Pod wpływem estrogenów kobiety mają większą skłonność do zatrzymywania wody w organizmie i opuchlizny, przez co powstaje tak zwany cellulit wodny. Poza tym, choć cellulit występuje także u kobiet szczupłych i nawet najlepsze modelki mają z nim problem, to nadwaga, a co gorsza otyłość jeszcze bardziej zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia pomarańczowej skórki. Warto wiec pilnować wagi, szczególnie, że od kilku kilogramów na plusie znacznie gorsze są radykalne wahania masy ciała.

Co jeszcze sprzyja cellulitowi? Nieodpowiednia dieta, przy czym nie chodzi tu tylko o ilość kalorii, ale przede wszystkim o picie nadmiaru kawy i solenie potraw – to wszystko może prowadzić do powstania wodnego cellulitu. Pewien wpływ na powstawanie pomarańczowej skórki mają też uwarunkowania genetyczne, ale nie jest to czynnik dominujący i decydujący. To dobra wiadomość dla kobiet bo oznacza, że z cellulitem można walczyć. Jak? O tym w dalszej części artykułu.

Dobra dieta na cellulit

Chcąc pozbyć się cellulitu warto wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Absolutnie nie chodzi tu jednak o żadną dietę odchudzającą, głodzenie się czy odmawianie sobie wszystkiego, co jest smaczne. Najważniejsze, by jedzenie było po prostu zdrowe, a jadłospis zróżnicowany. Jak powinna wyglądać dieta antycellulitowa? Wykreśl z niej sól i cukier, ogranicz picie kawy. Pij za to dużo zielonej i czerwonej herbaty oraz wodę mineralną. Jak najczęściej sięgaj po świeże warzywa i owoce, zamiast mięsa wybieraj ryby. Ogranicz słodycze i alkohol, a białe pieczywo zastąp pełnoziarnistym.

Ćwiczenia na cellulit

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu lub zapobiec pojawieniu się pomarańczowej skórki, musisz trochę ćwiczyć. Na szczęście najważniejsza jest regularna aktywność fizyczna, jej rodzaj ma tu naprawdę niewielkie znaczenie. Dlaczego ruch jest tak ważny? Przede wszystkim stabilizuje prawidłową masę ciała, poza tym stymuluje przepływ limfy i procesy detoksykacji organizmu. Dodatkowo aktywność fizyczna pomaga ukształtować tkankę mięśniową w miejsce tkanki tłuszczowej, a na mięśniach cellulit się nie pojawi. Jakie ćwiczenia na cellulit są najlepsze? Jeśli chcesz zapobiegać cellulitowi każda forma aktywności fizycznej będzie dobra. Jeśli chcesz zlikwidować już istniejący cellulit, skoncentruj się na ćwiczeniach na siłowni modelujących uda, biodra i pośladki. Poza tym nie zapominaj o treningach aerobowych, które spalają tkankę tłuszczową!

Kosmetyki na cellulit

Kosmetyki na cellulit powinna włączyć do codziennej pielęgnacji każda kobieta. Lepiej nie czekać, aż pomarańczowa skórka już się pojawi, a dobry krem to świetna profilaktyka. Dobrej jakości kosmetyk na cellulit w wyraźny sposób poprawi wygląd skóry, sprawi, że będzie ona gładka i napięta. Krem na cellulit zadziała jeszcze skuteczniej, jeśli jego aplikację na ciało połączysz z masażem. Dlaczego masaż jest tak ważny? Stymuluje on krążenie limfy w ciele i sprawia, że tkanka tłuszczowa jest spalana szybciej, bo rozszerzają się pod wpływem ucisku naczynia krwionośne. Poza tym masaż sprawia, że aktywne składniki, jakie zawiera krem, są wchłaniane szybciej i skuteczniej oraz trafiają do głębokich partii skóry.

Z badań i testów wynika, że optymalną wchłanialność i maksymalną skuteczność uzyskuje żel na cellulit firmy DSLaboratories. Oligo.DX, bo o nim mowa, działa niemal jak błyskawiczny lifting. Jeśli zależy Ci na skuteczności, wybierz ten kosmetyk. Jeśli chcesz poznać alternatywy - przejdź na stronę główną serwisu. Prezentujemy na niej najlepsze kosmetyki antycellulitowe na rynku.

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Oligo.DX 154 zł żel OligoDX.pl 5/5
2. Revitol Butt Enhancement Cream 187,90 zł krem VitaLab.pl 4/5
3. Revitol Cellulite Solution 132,90 zł krem RevitolCellulite.pl 4/5
4. Dermology Cellulite Solution 191,44 zł krem DermaLab.pl 3/5
5. Cellulite & Stretch Mark Serum 39,99 GBP serum WhiteLotusAntiAging.co.uk 3/5