KremyNaCellulit.pl

Cellulit – laser kontra inne zabiegi

Jeśli na Twoich pośladkach i udach widać pierwsze oznaki cellulitu, zapewne chcesz go pokonać. Dobrze - im szybciej rozpoczniesz batalię, tym szybciej odniesiesz pierwsze sukcesy. Sposobów na pozbycie się pomarańczowej skórki jest wiele, a jeśli skłaniasz się ku zabiegom, nie chcąc usuwać cellulitu samodzielnie, koniecznie sprawdź co kosmetyka, medycyna i dermatologia mają Ci do zaoferowania.

Cellulit a laseroterapia

Laser działa na cellulit jak swego rodzaju masaż. Usprawnia krążenie, wzmacnia tkanki, redukuje niedoskonałości, może nawet lekko „wytapiać” tkankę tłuszczową tj. przyczyniać się do jej rozbicia, spalenia i usunięcia z organizmu pozostałych po niej metabolitów. Wbrew pozorom i popularności najrozmaitszych laseroterapii usuwanie cellulitu laserem wcale nie jest rozwiązaniem optymalnym. Dlaczego? Przekonasz się o tym już za chwilę.

Drenaż limfatyczny, czyli prawdziwa potęga masażu

Tym, co w głównej mierze przyczynia się do powstawania nierówności na skórze, są zastoje limfy. Limfa gromadzi się w tkankach wtedy, gdy są one przepuszczalne bardziej, niż być powinny. Rozwiązaniem problemu jest nie tylko wzmocnienie tkanek (to uzyskamy przy pomocy diety, masaży, kosmetyków), ale i „przepchanie” zastoin limfy. Temu celowi służy specjalny rodzaj masażu. Jest nim drenaż limfatyczny. Drenaż można wykonać manualnie lub przy pomocy specjalistycznych urządzeń, jakimi dysponują niektóre gabinety kosmetyczne. Jego efektywność jest przeogromna, ale decydując się na wykorzystanie drenażu w walce z cellulitem i opierając tę walkę tylko na nim, należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem pierwsze efekty pojawiają się dopiero po kilku zabiegach. Rolę drenażu spełniają też masaże, które można wykonać samodzielnie. To rozwiązanie idealnie nadaje się więc do zastosowań domowych, a w połączeniu z dobrymi, skutecznymi kosmetykami antycellulitowymi może zdziałać prawdziwe cuda i to przy minimum nakładów.

Mezoterapia, czyli moc odżywczych koktajli

Mezoterapia to zabieg polegający na ostrzykiwaniu ciała specjalnymi koktajlami będącymi mieszankami składników wzmacniających tkanki, zmniejszających ich przepuszczalność, poprawiających mikrokrążenie, metabolizm i sprawność procesów odpowiadających za oczyszczanie organizmu. Koktajle i zawarte w nich substancje aktywne trafiają bezpośrednio tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Mając więc szanse zadziałać w pełni efektywnie. Mezoterapia działa również dopiero po serii zabiegów, jej zaletą jest wysoka skuteczność, a wadą stosunkowo wysoka cena, zwłaszcza w porównaniu z kosmetykami, które dają bardzo zbliżone efekty. Podobnie, choć oczywiście nie identycznie, działa m.in. żel Oligo.DX, który zawiera składniki wzmacniające tkanki i redukujące cellulit, a dzięki temu, że zamknięto je w nanosomach (mikroskopijnych cząsteczkach doskonale pokonujących bariery tkankowe) trafia równie głęboko jak koktajle podawane w zastrzykach w czasie zabiegów mezoterapii.

Skuteczność wszystkich zabiegów antycellulitowych jest podobna. Wszystkie działają dopiero po kilku powtórzeniach. Polegają na wzmacnianiu tkanek poprzez oddziaływanie sił mechanicznych, zjawisk fizycznych lub biochemicznych. W swej istocie są bardzo podobne do zabiegów wykonywanych w domu, a używane w ich trakcie substancje znajdziemy również w profesjonalnych kosmetykach przeznaczonych do walki z cellulitem. Jak myślisz, które rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne? Kosmetyki i domowe masaże czy zabiegi?

Powrót do rankingu

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Oligo.DX 154 zł żel OligoDX.pl 5/5
2. Revitol Butt Enhancement Cream 187,90 zł krem VitaLab.pl 4/5
3. Revitol Cellulite Solution 132,90 zł krem RevitolCellulite.pl 4/5
4. Dermology Cellulite Solution 191,44 zł krem DermaLab.pl 3/5
5. Cellulite & Stretch Mark Serum 39,99 GBP serum WhiteLotusAntiAging.co.uk 3/5